FOOTBALL

Scoreboard

FOOTBALL PLAYOFFS

WHEN

NOVEMBER 1, 2024 (Round 1)

NOVEMBER 8, 2024 (QuarterFinals)

NOVEMBER 15, 2024 (Semifinals)

WHERE

VARIOUS LOCATIONS

FOOTBALL FINALS

WHEN

NOVEMBER 22, 2024

NOVEMBER 23, 2024

WHERE

Allen E. Paulson Stadium

Key Dates

Start Date for ACCLIMATION

Helmet & Shoulder Pads – NO CONTACT
Monday, July 22, 2024

First Day of Practice

With Pads – Contact Allowed
Monday, July 29, 2024

Week 1: 1st Regular Season Game Allowed

No Week “Zero”
Friday, August 16, 2024

Last Date to Complete Region

Friday, October 25, 2024

GIAA Football All-State Selection Meeting

Tuesday, December 3, 2024

Pre-Order Your OFFICIAL Championship Apparel!

11-Man Football Classifications (2024-26)

Class AAA/AAAA FOOTBALL DISTRICTS

DISTRICT 1DISTRICT 2DISTRICT 3DISTRICT 4DISTRICT 5DISTRICT 6
BullochBrookwoodAthens ChristianBrookstoneFirst Presbyterian Day
FredericaDeerfield-WindsorBethlehem ChristianCalvary ChristianJohn Milledge
PinewoodTerrellGeorge WaltonSt. Anne-PacelliMount de Sales
St. Andrew'sTiftareaLakeviewStrong RockStratford
ValwoodLoganville ChristianWestfieldTattnall
Piedmont
Riverside
King's Academy

CLASS AAAA (10-Team Play-Off)

Athens ChristianMount de Sales
Bethlehem ChristianRiverside Prep
BrookstoneSt. Anne-Pacelli
BullochStratford
Calvary ChristianStrong Rock
First Presbyterian DayTattnall Square
George WaltonKing's Academy
Loganville Christian

CLASS AAA (10-Team Play-Off)

BrookwoodPinewood Christian
Deerfield-WindsorSt. Andrew's
FredericaTerrell
John MilledgeTiftarea
LakeviewValwood
PiedmontWestfield

Class A/AA FOOTBALL DISTRICTS

DISTRICT 1DISTRICT 2DISTRICT 3DISTRICT 4DISTRICT 5DISTRICT 6
Central FellowshipRobert ToombsAugusta Prep
Flint RiverSouthwest GABrentwood
Rock SpringsSouthlandBriarwood
Heritage SchoolTrinity ChristianEdmund Burke
WindsorGatewood
Thomas Jefferson

CLASS AA (8-Team Play-Off)

Augusta PrepRock Springs
BrentwoodSouthwest GA
BriarwoodSouthland
Central FellowshipHeritage School
Dominion (Non-Region)Trinity Christian
GatewoodWindsor

CLASS A (4-Team Play-Off)

Edmund Burke
Flint River
Robert Toombs
Thomas Jefferson